• 0
    Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

Bvlgari Le Gemme Amarena EDP 100ML Bayan Parfüm

Ürün Fiyatı :
2.200,00
Ürün kodu :
BL4380
Marka :
Bvlgari
Stok Durumu :
VAR

Amarena’nın kökeni en güzel turmalinlerin pembemsi kırmızısı ve güçlü üçlüsünün; çiçeksi ve meyvemsi yüzleriyle eflatun, “kristalleşmiş” tensel sümbülteber, tozsu ve davet edici centifolia gülünün doğasının uyanışı arasındaki ilişkide yatmaktadır. Hatırlanmayan zamanlardan beri bereketi ve aşkı sembolize eden bir bitki olan narı hatırlatan, bu meyvemsi kokudaki Morello kirazının neredeyse bir alameti vardır. 
Yunan filozofu Theophrastus bu taşa ruhani kaliteler vermiştir. Geniş kromatik paleti en koyu yeşilden, Amazon’un bitki çatısının renginden, pembelerin en kırmızısına, turmalinlerin bulunduğu Brezilya’nın toprağının rengine, gökkuşağının bütün renkleri: cam göbeği mavisi ya da leylak pembesi, açık deniz yeşili ya da küpe çiçeği dahil, değişmektedir. Bu taştaki her şey boldur. İstisnai rengi kaçınılmaz olarak, , Myanmar’dan Nepal’e, Tanzanya’dan Mozambik’e ve Madagaskar’a onu bir yıldız yapmaktadır. Doğanın enerjisinin cevheri, ve kötü enerjiyi emdiğine inanılan turmalin şairlere esin vermekte ve aşk ilişkilerini cesaretlendirmektedir.  
Ateşin bu kızı onu merhemlerinde ve diğer aşk iksirlerinde kullanmış olan Nostradamus ya da Cornelius Agrippa gibi simyacıları cezbetmekte başarısız olmamıştır. Çin’in son imparatoriçesi Cixi de hanedanlığı sırasında bir tondan fazlasını topladığı taşa çok aşık olmuştu. Pembe turmalinlerden bir yastıkta uyuduğu bile söylenir

Daha önce yorum yapılmamış!.BENZER ÜRÜNLER