• 0
    Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

Bvlgari Le Gemme Ashlemah EDP 100ML Bayan Parfüm

Ürün Fiyatı :
2.200,00
Ürün kodu :
BL4386
Marka :
Bvlgari
Stok Durumu :
VAR

Bu yanardöner eflatun-mavi taşın parlaklığı ve yumuşak uyumuyla esinlenen Aslemah lavanta, süsen ve eflatunla işlendi. Lavantanın zarafeti ve eflatunun yumuşaklığıyla karşıtlık yaratan süsenin köksapının tozsu ve odunsu notaları mavi bir Güney Amerika çalısı olan güneş çiçeğininkilerle birlikte çalıyor. Bu seçim – parfüm yapımcılarının hazinesi olarak düşünülen – süseni lavantaya karşı çıkartan bir ikiliği anımsatıyor: Birincisi toprağa gömülür, diğeri güneşe uzanır. Yin ve yang arasındaki mükemmel bir denge... 
Rengi kırmızı ve mavinin zıt kuvvetlerini birleştiren ametist her zaman firavunlar, druidler ve brahmanlar için ilahi ve ruhani güçle ilişkilendirilmiştir. Piskoposların yüzüklerinde bulunur. Budistler onu gizli gücü nedeniyle severler: meditasyonu ve sezgiyi kolaylaştırır.  
Yahudiler ametistin kabusları uzağa kovduğuna ve rüyalarımıza berraklık getirdiğine inanıyorlardı. Bu yüzden ametistler ashlemah, mutlu rüya yapan, olarak adlandırılmaktadır. Bir su perisinin Dionysus ile yaşadığı maceralar bu taşı çevreleyen mitin kökenindedir. Şarap tanrısının saldırılarından ve fırtınalı Eros’tan onu korumak için, Artemis güzel Ametisti kristale dönüştürmüştü.

Daha önce yorum yapılmamış!.BENZER ÜRÜNLER