• 0
    Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

Bvlgari Le Gemme Lazulia EDP 100ML Bayan Parfüm

Ürün Fiyatı :
2.200,00
Ürün kodu :
BL4383
Marka :
Bvlgari
Stok Durumu :
VAR

Lacivert Taşının yoğun sihriyle kutsanmış, parlak lacivert mavisinin cennetten gelen hipnotize ediciliğiyle odunsu oryantal bir Eau de Parfum. Lacivert renkli bu değerli taş Kleopatra’nın efsanevi gözlerini ve Vermeer’in tablolarındaki hipnotize edici maviyi ifade etmektedir. 
Tarihler boyunca bir çöl gecesi kadar koyu mavi rengiyle Lacivert Taşı, göksel elementlerin sembolü olmuştur. Sümer kralları ve kraliçeleri dünyadan uğurlanırken, mezarları bu değerli ve zor bulunan taş ile işlenmiştir. Babil hükümdarları bu taşı Mısır’ın güçlü firavunlarına reverans nişanı olarak sunmuşlardır ve bu taş aynı zamanda yüce Tutankamon’a ölümden sonraki hayatına olan yolculuğuna eşlik etmiştir. Kraliçelerin kraliçesi tarafından arzulanan bu mücevher, büyüleyici bir göz farına dönüşerek, Kleopatra’nın bakışlarına ulu ve hipnotize edici bir yoğunluk katmıştır. Bir müddet sonra, kötülüklere karşı korunmak için göz şeklinde nazarlıklar kullanılmıştır. Günümüzde, kötülükleri uzaklaştırdığına inanılan bu lacivert göz inancı Müslüman dünyasında var olmaya devam etmektedir. Bugün bile, Lacivert Taşı’ndan yapılan tespihler ruhani dünya ile taşın arasındaki uzun süreli ilişkiyi ifade etmektedir. 
Al Lazurd’dan gelen LAZULIA, Arapçada “koyu mavi” anlamına gelmektedir ve bizi Oryantal gecelerin semalarında tutkulu ve masalsı bir yolculuğa çıkarır.

Daha önce yorum yapılmamış!.BENZER ÜRÜNLER