• 0
    Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

Bvlgari Le Gemme Lilaia EDP 100ML Bayan Parfüm

Ürün Fiyatı :
2.200,00
Ürün kodu :
BL4387
Marka :
Bvlgari
Stok Durumu :
VAR

Baharın özünün coşkun titreşimleriyle, bitki ve çiçek arasında oynayan, Lilaia’nın parlak belirtileri bu çok yeşil, neredeyse çıtır öz suya beklenmedik bir yumuşaklık taşıyor. Ezildiği zaman yaprakları şiddetli bir şekilde aromatik olan fıstık ağacına benzeyen zarifçe şık bir Akdeniz bitkisi olan çam sakızını ve odunsu reçineli işaretleri doğal dünyadaki mevcut benzeri olmayan asil kasnı otunu birleştirmektedir. Nane şekeri, turunç ve hafif dumansı, çimsi tütün benzeri krema izleriyle, iyice sızan mandalina ve portakal yapraklarının kokusuyla karışmış, başka bir şeye benzemeyen aromaları var. 
MS 1. Yüzyılda, Yaşlı Plinius “kristalin saydamlığını ve havanın kendine has yeşilini birleştiren” bu taşın istisnai saflığını övmüştü. Hafifçe altın rengi, peridot haçlıların şarktan geri getirdikleri “zümrüttü”. Koruyucu muskalarda tercih edilen bir taş olan peridot her zaman taşıdığı yaşam enerjisini iletmesi ve beden ve ruha uyum getirmesiyle ünlü olmuştur.  
Yüzyıllarca öncesinde, firavunlar peridotu en değerli lahitlerini süslemek için kullanmışlardı çünkü onu yaşam ve yeniden canlanmanın sembolü olarak görüyorlardı. İlk görüşte tutkulu aşkı uyandırabildiği de iddia ediliyordu. Cleopatra büyük miktarlarda kullanmıştı… Peridotların en güzel koleksiyonu, Türkiye’deki Topkapı Sarayında bulunmaktadır: Sadece Bayram tahtında 954 tane vardır.

Daha önce yorum yapılmamış!.BENZER ÜRÜNLER